zajímavosti na cestách

Jak se sbalit pod 7 kilo? Jak se efektivně sbalit na cesty? Ukážeme vám, jak jsme s tím bojovali my! Na letišti v Brisbane (Austrálie) probíhaly přísné kontroly vážení zavazadel a my přesahovali asi o 5 kilo. Protože každé kilo navíc musíte zaplatit, rozhodli jsme se na to vyzrát.

Neletěli jste ještě nikdy letadlem? Nebo vás čeká váš první let? My letíme z Pražského letiště do Japonského Tokia z mezipřistáním v Istanbulu s Turkish Airlines. V první části letu se jedná o krátký lokální let letadlem Airbus A321 a druhá část je již mnoha hodinový mezikontinentální let dálkovým letounem Airbus A330 a podíváme jak to probíhá. V Praze na letišti navštívíme MasterCard Lounge salónek, do kterého máme přístup za pouhých 100 korun díky naší kartě Master Card, podíváme se jak probíhá bezpečnostní a celní kontrola, jak se nastupuje do letadla "husím krkem" a jak vypadá samotný let, jaké jsme dostali jídlo, občerstvení a nápoje. V Istanbulu nás čeká krátký přestup, na druhém letu se uložíme ke spánku a po mnoha hodinách přistavené v japonské Naritě.

První ,,reklamní" video! Pro Paradise Resort ve Vietnamu jsme natočili propagační video, které pomohlo zvýšit návštěvnost  resortu a pro nás se stalo milou vzpomínkou na nevšední čas, který jsme tu v roce 2017 a 2018 prožili.

Nádherně průzračné moře, čisté pláže, klidná a teplá voda, bungalovy takřka na pláži, palmy nad hlavou, super počasí, skvělé jídlo - to vše zde najdete. 

V listopadu 2017 se touto oblastí prohnal tajfun, který způsobil nemalé škody a i tento resort se vzpamatovává z jeho následků pozvolna. Běžného návštěvníka se to však nedotkne, ten tu prožije bezva dovolenou i tak. :-) 

V tomto videu nás čeká první velká cestovatelská výzva - sbalit se na sedm týdnů do malého batohu. Jak to provést, když všechno potřebujeme? Jak rozvážit, bez čeho se neobejdu, co oželím a co si můžu koupit na místě?

Nahlédněte do našich batohů, co jsme si brali my v roce 2016. O rok později jsme stejné batohy balili na roční cestu a už to šlo o poznání snadněji. :-)

V roce 2016 jsme se po celé Asii setkali s fenoménem Pokemon GO. Nejvíce patrné to bylo v Malajsii, která je o poznání vyspělejší jak Indonésie. Tehdy jsme poprvé pocítili, jak technologické vychytávky odcizují lidi a bylo to dost mrazivé uvědomění.

Nám se lovení pokémonů vyhnulo, protože jsme přeci jen chtěli více poznávat svět okolo, než koukat do mobilů. Úspěšně jsme tedy odolali celosvětovému šílenství. :-)