Vyhledat
  • Jana

Všechno zlé je k něčemu dobré aneb Jak přeměnit pokutu ve výzvu

Aktualizace: 4. dub 2018

V minulém článku jsem vám vyprávěla o tom, jak jsme od australské policie obdrželi vysokou pokutu a jak nečekané to pro nás bylo, protože jsme celých 14 dní jezdili nadmíru zodpovědně. Protože je celá situace zatím stále v řešení, nemám k tomu moc co víc říct. Slíbila jsem vám však i článek o tom, jak lze pokutu přeměnit na výzvu. A k tomu mám teda hodně co říct! :-) 


Tragédie mysli


To, že věci nejsou jen černobílé, slýcháme často. Moje životní zkušenosti toto tvrzení jenom potvrzují. Svět je neskutečně barevný a kolik je lidí, tolik je odstínů pravdy. Přes veškeré filosofické bádání o objektivnosti a subjektivitě pravdy jsem přesvědčená, že pravda je velmi subjektivní záležitost. Proto ve svém životě nedělím věci na dobré a špatné. A ani tato pokuta pro mě nebyla pouze špatná věc.


Mnoho lidí si myslí, že nemá na výběr, jak se k situacím postavit. Podle nich jediná moje reakce mohla být: To je tragédie! Tolik peněz! Co teď budu dělat? Jak se zaplacení vyhnout? Australská policie je nejhorší na světě! Jak nás můžou pokutovat za něco, co jsme nespáchali úmyslně? Celý svět se proti mně spiknul. Nikdo mě nemá rád. Svět je to nejhorší místo k žití...


Věřte mi však, že každý máme na výběr. Vždy. To, že se situace nějak stane, neznamená, že si nemůžeme vybrat, jak se k ní postavím. Možná vás teď napadá, jak se k tak negativní věci jakou obdržení pokuty je, dá zaujmout pozitivní postoj. Nebudu vás tady klamat, že jsem naprosto dokonalá bytost a hned po zjištění této zprávy jsem si řekla: Jó, super, dostala jsem pokutu! To můžu určitě využít ve svůj prospěch! A navíc - je to jen osm tisíc... :-)


Jak ovlivnit mysl


Mým prvním pocitem po tom, co jsem se o pokutě dozvěděla, byl strach. Pokuta? Kolik? Za co? Jak to budu řešit? Ale věřte nebo ne - přišla jsem na to, jak v tom najít pozitivní stránku! Schválně, zkuste teď nepokračovat ve čtení a zamyslete se, jaké vás osobně napadnou možnosti, jak přeměnit pokutu ve svůj prospěch. Pod fotkou z mojí ,,kanceláře", ve které článek píšu, vás čeká moje řešení. :-)Mysl myslí v můj prospěch


Paradoxně mi nejvíc pomohla relativně vysoká částka za pokutu. Umíte si to představit, už jsme na cestách deset měsíců a nemáme kouzelný měšec na zlaťáky. Když ještě osm tisíc vydám, to bude nářez! Jaké je řešení? Vydělat peníze zpět! Jak, když jsem na cestách? Online! Wow! A nápad byl na světě.


Už delší dobu se zajímám o online marketing a pořád si říkám - ty jo, musím si někde najít, jak postavit hezký web, jak lze online vydělávat, musím najít možnost, co můžu prodat, co znám, v čem jsem dobrá, naučit se psát všema deseti, přečíst si něco o prodeji, psychologii prodeje... Jenže: bydlení na pláži a čerstvé kokosy člověka k ničemu nedonutí. A já najednou měla hnací motor!


Našla jsem si na internetu různé informace, absolvovala několik online kurzů, informace ke mně začaly postupně přicházet a já mohla po měsících relativního nicnedělání začít tvořit svůj sen. Objevila jsem, v čem jsem dobrá (k čemuž mi pomohli lidé z mého okolí, tak to většinou je) a začala jsem na sobě pracovat. Protože nemám menší cíl, než vydělat peníze, o které jsem přišla a pomoci tak zároveň ostatním lidem tím, co umím. Ale vlastně počkat - já tomu neříkám, že jsem o ně přišla. Já jsem je investovala do svého rozvoje!


Desetidenní výzva


Účel tohoto článku není povyprávět vám o tom, jak jsem se postavila pokutě a přeměnila ji na výzvu. Tímto článkem vás chci vést k zamyšlení nad tím, jak by se na první pohled nepříjemné věci, které se staly vám, daly přeměnit na užitečné. A proto mám pro vás desetidenní výzvu! Každý den, po dobu deseti dnů, najděte jednu věc z vašeho běžného života, která vás naštve, vytočí, zraní... A zkuste na ni pohlédnout jinak.


Ptáte se jak? Jak se lze třeba na rozlité kafe na sedačce podívat pozitivně? Třeba tak, že se konečně rozhodnete jít koupit ty nové potahy, které se vám líbily, a zútulníte tím váš domov. Nebo co je pozitivního na zpoždění vlaku, kvůli kterému přijdete pozdě do práce? Možná to, že se večer ve zprávách dozvíte, že na ulici, přes kterou byste procházeli v době, kdyby vlak přijel na čas, se stala nehoda a zpoždění vám zřejmě zachránilo život.


Zkuste dodržet alespoň těchto deset dnů. Zkuste se naučit dívat se na věci z více úhlů. Váš život se tím nesmírně zjednoduší. Přeji vám hodně sil do desetidenní výzvy a dejte mi vědět, jak vám to jde! S láskou Jana


P. S. Během desetidenní výzvy si můžete každý den pro inspiraci a vytrvání pustit jedno video z našeho australského balíčku ;-) 

35 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše