Vyhledat
  • Jana

Nepracovat a cestovat?!?


Jak můžeme tak dlouho cestovat a přitom nepracovat? Taky vás tato otázka napadla, když sledujete naše Skotačení? Pojďme se tomu podívat na zoubek.

Na naši roční cestu jsme si našetřili rok dopředu. Že to není možné? Ale je. I s hypotékou. Vážně. Jiná situace je, když už máte děti, ale dokud žijete sami, jde na cestování našetřit poměrně snadno. Vždy jsme si přizpůsobili životní podmínky tak, aby na chod domácnosti (hypotéka, služby okolo domu – elektrika, voda, internet, platby do společných fondů, telefony, spoření…) stačila jedna výplata. Z druhé výplaty se pak už zaplatí pouze jídlo, něco málo odloží na důležité nečekané výdaje a alespoň 10.000 Kč se nechá na cestování. Veškeré prémie v práci, odměny apod. jdou také na cestování. K tomu se občas vyskytne práce navíc a za rok našetříte 150.000 Kč úplně s přehledem.


Pokud máte nějaký nečekaný vyšší jednorázový přísun peněz a podaří se vám to dobře investovat, není pak co víc řešit. Úroky při cestování jako když najdete.

Zdá se vám to jako sci-fi? Dobře, pak je tu ještě jedna možnost. A to při cestování pracovat. Jak? Že to není možné? Že nic neumíte, co byste mohli ve světě dělat? Říkala jsem si to taky. Než se mi do rukou dostala knížka Travel Jobs. Prolistovala jsem si ukázku zdarma (TADY) a našla tip, který byl přesně pro mě. A víte, jak to dopadlo? Vyklubala se z toho dlouhodobější práce, ze které mám stálý příjem a je úplně jedno, jestli jsem v Čechách nebo v Japonsku. Je to práce na dálku. Tipů na profese, které můžete vykonávat ve světě nebo na dálku a přitom cestovat, najdete v této knize 135.

Ještě se vám stále zdá, že to ale není nic, co byste mohli dělat vy? Že nenašetříte, že nemůžete odjet pracovat a cestovat? Věřte mi, že můžete. Že to, co vám brání, je jen strach nebo možná lenost. Znám několik rodin, co dlouhodobě cestují i se svými dětmi. Ani rodina tedy není výmluva. Jde o to jen chtít. Nakonec zjistíte, že je to daleko snazší a že je to jen strach z neznáma, který má ty pověstné velké oči.

141 zobrazení0 komentář