Můj zájem o technologické vychytávky je stejně starý jako já. V roce 2002 jsem si pořídil svůj první fotoaparát Umax Astrapix 320S. Z dnešního pohledu je to úsměvná záležitost, tehdy to ale na osmnáctiletého kluka byla pecka. V následujících letech jsem pak fotoaparáty často měnil a v roce 2012 jsem si pořídil první domácí videokameru. Filmování jsem si hned zamiloval.

Michal Hejl

Pomáhám novomanželům uchovat si ty nejdojemnější vzpomínky z jejich výjimečného dne navždy. Videa tvořím tak, abyste i po letech, kdy se na ně budete dívat, měli pocit, že jste se na vaší svatbě ocitli znovu. Nesnažím se používat velké množství efektů ani vytvářet umělecké dílo plné sice pěkných, ale o vaší svatbě nic nevypovídajících záběrů. Mojí snahou je přirozeně zaznamenat vaši svatbu, všechny důležité momenty, osoby a přenést i do videa všechny emoce, kterých je svatební den plný.

Jana Hejlová

Vystudovala jsem konzervatoř v Olomouci a během své pedagogické praxe jsem navštívila spoustu kurzů pro pěvce, učitele a hlasové profesionály. Rok jsem působila i ve Státní opeře v Banské Bystrici. 

Pokud jste si objednali službu komentovaného videa, setkáme se na Vaší akci spolu. Zpěv, deklamace, jevištní mluva, artikulace, rétorika, moderování, vystupování na veřejnosti - to vše je moje parketa!

Tomáš Martínek

S Michalem jsme se poznali na svatbě mého bratra, kde natáčel svatební videoklip. Když jsem viděl jak při natáčení dře , napadlo mě Michala oslovit jestli by do budoucna nepotřeboval pomocníka. S nadšením nabídku přijal a dnes jsme tým, který dokáže kreativně zaznamenat Váš velký den. Tešíme se na Vás!

Vždy mě to táhlo k fotoaparátům a videokamerám. Ale spíše než před kamerou, jsem se vždy lépe cítil za ní. Beru to jako svého koníčka, stejně jako tenis, rybaření a cestování.

Skotačení – proč jsme pro náš projekt zvolili tento poněkud netradiční název? Jako první dostala název Skotačení Jany a Michala naše facebooková stránka. Tu jsme vytvořili pro naší druhou cestu, během které jsme navštívili Čínu (2014). Bylo pro nás totiž náročné v nabitém programu dávat vědět rodinám z obou stran, že jsme v pořádku.

Nad názvem jsme moc dlouho nepřemýšleli. Slovo skotačení naprosto vystihovalo náš styl cestování, které je akční a zábavné. V cestovatelském prostředí je navíc takto hravý název originální. Napovídá, že cestování bereme s lehkostí a nadhledem. Tak jsme si název odsouhlasili a Skotačení se stalo důležitým spojovacím prvkem mezi námi a rodinou. Postupně se fanoušky fcb stránky Skotačení začali stávat i přátelé a známí a okruh uživatelů se rozrostl.

Počty našich výprav do světa narůstaly, proto jsme se rozhodli začít natáčet videa. Ta mají daleko větší výpovědní hodnotu než pouhé fotografie. Navíc spoustu lidí nebaví číst dlouhé cestopisy, ale rádi si poslechnou informace z videa. V roce 2016 tak vznikl první seriál z cesty po Jávě, Bali, Borneu a Thajsku, kdy naši fanoušci každý den viděli, co jsme ten den prožili. Ohlasy byly moc krásné, a to nám dávalo sílu do tvorby videí, která je totiž v terénu docela náročná. Navíc na střih nebylo moc času, vše se dělalo za pochodu, čemuž odpovídá i kvalita videí. Účel to ale splnilo – naši ,,skotačiví“ fanoušci se z videí dozvídali spoustu praktických cestovatelských informací a viděli, jak to na daném místě reálně vypadá. Tím nám začalo přibývat i fanoušků cestovatelských. To nás inspirovalo k tomu, že jsme Skotačení vytvořili webového brášku www.skotaceni.com.

To ovšem kladlo vyšší nároky na kvalitu videí. Michal se začal více zajímat o tvorbu videí, postprodukci a naše videa se tak začala stávat čím dál kvalitnější, až jsou dnes na hranici možností, které máme s malou výbavou na cestách.

Se zvýšeným zájmem o naše cestování přibývalo i lidí, kteří nás prosili o rady a tipy pro své cesty. Proto jsme Skotačení přidali dalšího sourozence – cestovní poradenství. Vytváříme itineráře, hledáme výhodné letenky, poskytujeme online konzultace.

Naši práci stavíme na důvěře s vámi - můžete nahlížet do našich životů na facebookových stránkách Skotačení a kameramanství a mít tak představu, komu svěřujete zaznamenání svých významných dní či hladký a pestrý průběh své dovolené. Snažíme se vám přinášet zajímavé informace z kameramanského i cestovatelského oboru, které sdílíme na fcb stránkách a pravidelně také posíláme zajímavé články mailem našim skotačníkům. Pokud máte o články zájem, zaregistrujte se zde.