1. díl - Vítejte v Hanoji!

Tímto dílem začínáme naše putování po severním Vietnamu. Hanoj, hlavní město Vietnamu, je velmi zajímavé město, kde si opravdu každý přijde na své - ať už jste milovníci jídla, historie nebo vietnamského ruchu a chaosu. Protože se blíží oslavy nového roku, TET,  je Hanoj plná prodejců a stánků, na každém rohu je možné nakoupit tradiční vietnamské ozdoby, které k novému roku patří. Prozradíme vám fígl, jak nejlépe přejít cesty plné motorek a aut a pomalu se budeme chystat na Northen Loop - hlavní turistické lákadlo severního Vietnamu.

2. díl - Spacím autobusem do Ha Giangu, dobrodružství začíná!

Autobusové nádraží My Dinh v Hanoji je jeden velký chaos! Než najdeme ten náš správný autobus, dá nám to pořádně zabrat. Ale nakonec cesta sleeping busem neboli spacím autobusem může začít! A kam míříme? Do města Ha Giang, které je výchozím bodem pro Northen Loop. Protože jsme ale přiletěli z horké Austrálie, je pro nás únorové počasí ve vietnamských horách dost nepříjemné. Zima, mlha, déšť. Týden čekáme v hotelu, než se umoudří počasí a nakonec půjčujeme motorku v super půjčovně QT Motorbikes and Tours a vyrážíme na moto trip severním Vietnamem.

3. díl - Z Tam Son údolím přes Meo Vac až do horského Dong Van

Northen Loop moto trip den druhý. Počasí je téměř zázračné - po týdnu mlh a dešťů vyšlo slunce a my tak máme super podmínky pro náš výlet. Proč motorky ve Vietnamu pořád troubí? Jak to vypadá ve městě Tamson? Jaký je stav silnic v severním Vietnamu? To vše a mnohem víc se dozvíte v tomto videu. Pokračujeme do města Meo Vac a odtud dále do průsmyku Ma Pi Leng u města Dong Van. Ma Pi Leng je jednou z hlavních atrakcí Northen Loop. A i my si průjezd tímto průsmykem náležitě motorkářsky užíváme.

4. díl - Přes nejsevernější výběžek Lung Cu až po průsmyk Ma Pi Leng

Dnes nás čeká cesta z města Dong Van do nejsevernějšího bodu Vietnamu, až k čínským hranicím, do Lung Cu, kde je známá vyhlídka. Běžně se zde platí vstupné, ale protože je první den nového roku, vše je zavřené a tudíž po nás nikdo vstupné nechce. Poté se vracíme do průsmyku Ma Pi Leng přes zvláštní oblast plnou černých kamenů. Tajemné, záhadné místo, které je takovým typickým obrázkem severního Vietnamu. Northen Loop je plný překrásných výhledů a hlavně - potkáváme spoustu lidí z různých etnických menšin, které tu žijí a nemůžeme se vynadívat na jejich krásné šaty.

5. díl - Cesta novoročními průvody přes vesničky až do města Yen Minh

2. den vietnamského nového roku vyjíždíme z Dong Vanu směrem zpět na jih, k Ha Giangu. Opět jsme středem pozornosti a my zase obdivujeme zdejší rodinnou pospolitost. A samozřejmě krajinu všude kolem nás. Ta nás nepřestává okouzlovat ani čtvrtý den moto tripu, kdy už nás bolí celé tělo. Northen Loop ale naštěstí vůbec není o tom, projet si vše rychle a my si užíváme pomalou jízdu plnou odboček do vesnic, kam bílý turista běžně nezavítá. Opět zajíždíme k čínským hranicím, k městečku Pho La.

6. díl - Šokující průjezd přes chudé území nikoho do městačka Tam Son

Jet po hlavní cestě je jedna možnost, jak si Northen Loop projet. Ale ta lepší, je zajet na vedlejší cesty. My si vybíráme cestu, která vede do oblasti nikoho - podle mapy zde není žádné město, jen malé osady. A nestačíme se divit, co vše je zde možné. Každým kilometrem cestujeme dál a dál v čase, až snad do období středověku. Podmínky, ve kterých lidé v této oblasti žijí a způsob, jakým obdělávají pole, nás doslova šokuje. Popisovat to nebudu, těžko to lze popsat slovy, podívejte se sami. Odbočili jsme z města Yen Minh do města Tam Son po cestě 181, a pokud se vydáváte na Northen Loop, určitě tudy odbočte taky.

7. díl - Náměstí a historické jádro v Hanoji

Northen Loop je u konce! Odevzdali jsme motorku a vrátili se zpět do Hanoje, kde jsme s rozhodli věnovat pro změnu trochu kultuře a historii. Pojďte se s námi podívat do Ho Chi Minhova mauzolea a do císařského města, kde mimo jiné navštívíme i dům D67 a přeneseme se do období války ve Vietnamu.